Az emberi test valóban a természet remekműve. Minden nap olyan elképzelhetetlent tesz, mint például a természetes méregtelenítési folyamat, amely megvéd a mérgező anyagoktól és az anyagcseretermékektől. Azonban a helytelen táplálkozás, a sok stressz és a hektikus tempó miatt az anyagcseréd kibillenhet a ritmusból, és a szervezet saját méregtelenítő képessége is megsérülhet. Az alternatív gyógyászatban erre azt mondják, hogy úgynevezett “salakok” keletkeznek, amelyek az emésztőrendszerben rakódnak le, amit a hagyományos orvoslás vitat.
Bárhogy is nevezzük a pufferrendszerek és a méregtelenítő rendszerek terhelését, értékes tippeket adhatunk az étrendedhez és ahhoz, hogyan tarthatod egyensúlyban sav-bázis egyensúlyodat. Az alternatív gyógyászatban “méregtelenítő kúrának” is nevezett eljárással támogathatod ezt a méregtelenítő képességet, és segítheted szervezeted sav-bázis egyensúlyának helyreállítását és egészséged javítását. A jobb közérzetért és több energiáért a mindennapi élethez!
Ha arra vagy kíváncsi, hogy szükséged van-e a pufferrendszered kiegyensúlyozására alkalmas kezelési módra, ez a lista segíthet:
Az úgynevezett méregtelenítő kezelés során az a cél, hogy beavatkozz az anyagcsere-ciklusba, és segítsd a szervezeted megtisztulni. Az anyagcsere-ciklusodat úgy szabályozod, hogy csak könnyen emészthető, sok rostot tartalmazó ételeket fogyasztasz. Ezzel egyidejűleg sok folyadékkal és testmozgással aktiválod a szervezeten belüli szállítási rendszert.
A szervezet “méregtelenítéséhez” vagy regenerációjának elősegítéséhez a következők hasznosak:
Az alternatív gyógyászat által javasolt „méregtelenítő kúráknak” nincs előírt időtartama. Gyakran azonban szó esik 3 napos méregtelenítő kúráról, 7 nap vagy 4 hét “méregtelenítésről”. Ha lassan akarsz hozzásszokni, egy rövidebb – például hétvégi – kúra a megfelelő választás. Például, ha sokat ettél a karácsonyi ünnepek alatt, és szeretnéd tehermentesíteni az anyagcserédet, három-hét nap jó kezdés. A 4 hétig tartó kúra segíti a szervek regenerálódását.
A szervezet sikeres „méregtelenítéséhez”, vagy, ahogy mi nevezzük, a szervezet saját rendszereinek tehermentesítéséhez, egyensúlyba hozásához fontos, hogy egészséges és könnyen emészthető ételeket együnk. Mellőzzük az állati eredetű termékeket, ezért a “méregtelenítő kúrák” általában vegánok.
Ételeidet mindig friss, lehetőleg szezonális alapanyagokból készítsd. Óvatosan párold a zöldségeket, hogy a vitaminok megmaradjanak. Este kerüld a nyers ételeket, mert hosszabb ideig tart az emésztésük. Ezenkívül fogyassz elegendő keserű anyagot, mivel ezek támogatják a májat. A csalánból, petrezselyemből, aranyvesszőből, pitypangból, máriatövisből vagy zsurlóból készült gyógyteák segítik a szervezet és a belek „méregtelenítését”.
Friss zöldség-gyümölcs turmix reggelire
Ebédre saláta, párolt zöldség vadrizzsel vagy teljes kiőrlésű tészta házi pestóval olívaolajból, dióból és bazsalikomból
Vacsorára zöldségleves teljes kiőrlésű kenyérrel
Kerülni kell a rágcsálnivalókat, hogy tehermentesítsük a beleket. Az étkezések között mindig legalább négy óra teljen el. Szóba jöhet a bázikus böjt , mint a “méregtelenítés” egyik formája is.
* A “gyógyításon” olyan intézkedést értünk, amelyet korlátozott ideig hajtanak végre